Napisz do mnie

Wyślij prywatną wiadomość

BIO-REACTOR

opublikowano: 23 lip 2004 wyświetleń: 2660 komentarzy: 0

#pc #moding #sketchup

Jako stały bywalec na forum tweak.pl a potem purepc.pl oraz majsterkowicz nie pozostało mi nic jak tylko stworzyć własną obudowę do komputera, czyli tzw. modding pc.

Pomysł na moda zrodził się po obejrzeniu paru zdjęć jednej z pracowni na Politechnice Wrocławskiej, gdzie stała maszynka do robienia próżni. Pierwsze skojarzenie to mały, pokojowy, reaktor atomwy. Postanowiłem taki mieć ;].

 Wstępny projekt obudowy stworzyłem w programie Sketchup.

  br01.jpg   br02.jpg

Początkowo obudowa reaktora miała być walcem, potem wilokątem foremnym, lecz ostatecznie okazało się, że wilokąt taki nieoptymalnie zużywa miejsce, gdyż trudno pomieścić w nim wszystkie kwadratowe elementy komputera (płyta główna, zasilator, cd-rom).
Oczywiście rysunki te nie zawierają wszystkich detali, jakie będą na obudowie. Model powstal głównie po to aby sprawdzić rozmieszcznie okien.

Wstępne rozmieszczenie elementów widać poniżej... (oczywiście najważniejszych)

  br03.jpg

Środek będzie podświetlony kolorem zielonym (katodami firmy SUNBEAM). Na środku obudowy nad cd-romem miało być zrobione coś w rodzaju reactor-core, czyli rozżarzone pręty paliwowe podświetlane animowanymi  czerwonymi LEDami. Lecz jest to narazie wątpliwe, gdyż testy wykazały, że jedna zielona katoda skutecznie zagłusza światło czerwone emitowane przez diody... a miało być tak pięknie... :\
Szybki dostęp do środka wnętrza zorganizowałem poprzez właz na górze. Aby jednak nie męczyć się z wyjmowaniem komponentów przez mały włazik (16cm średnicy) cały komputer będzie wysuwany przez tylną sciankę na prowadnicach.

Płyta główna umieszczona pod kątem, tak aby przez okienka była dobrze widoczna. Projekt wygląda obiecująco i zdecydowanie inaczej niż standardowe obudowy poddawane moddingowi - czyli to co lubię najbardziej ;]. No więc startujemy...

0 like voting
is closed
thanks
for your vote

CZYTAJ DALEJ POZOSTAŁE CZĘŚCI TEGO ARTYKUŁU


Comments (0)


Allowed tags: <b><i><br>