Napisz do mnie

Wyślij prywatną wiadomość

BIO-REACTOR CZWARTA KONCEPCJA

opublikowano: 2 lip 2006 wyświetleń: 2115 komentarzy: 0

#pc #moding

Długi czas projekt dojrzewał - praca magisterska się sama nie napisze ;).

W chwilach wolnych od pisania pracy magisterskiej, powstała czwarta koncepcja bioreaktora. Wynikła ona z przemyśleń na temat organizacji miejsca w obudowie. Nie chciałem ingerować w zasilacz wart 250 pln, który w międzyczasie nabyłem, więc wymyśliłem, że będzie zamontowany na dachu obudowy. Jednak obudowa miała być wysuwana, zatem kable zasilające mobo by to uniemożliwiały. Poszedłem zatem do piwnicy w celu wprowadzanie kolejnej kluczowej zmiany w projekcie.

71.jpg 73.jpg

Postawnowiłem, że płyta głowna nie będzie wyjeżdzać z tyłu, będzie za to otwierana klapa na górze obudowy. Korzystając z wiertarki po katorżniczej pracy udało mi się wymajstrować odpowiedni otwór. Następnie powyrywałem także prowadnice, po których miała jeździć płyta główna na statywie i zaslepiłem tył obudowy płytą. W niej także wykonałem stosowny otwór na kable.

72.jpg

Na zdjęciu powyżej znajduje się bardzo fajną tarczę ścierną zakłaną na wiertarkę. Kosztuje to ok 4 złotych a praktycznie się nie zużywa podczas szlifowania. Objechałem tym całą budę, wszystkie rogi, krawędzie,  nierówności, zaokrągliłem przód obudowy a tarcza wygląda jak nowa. Zwykły papier ścierny zużywa się po około 10 sekundach takiej pracy.

A tak to wygląda po oszlifowaniu.

74.jpg

Dalsze modowanie nastąpi wkrótce. Studia zakończone. Aktualnie się przeprowadzam :).

.
0 like voting
is closed
thanks
for your vote

CZYTAJ DALEJ POZOSTAŁE CZĘŚCI TEGO ARTYKUŁU


Comments (0)


Allowed tags: <b><i><br>