Napisz do mnie

Wyślij prywatną wiadomość

PODWYŻSZENIE BIURKA B18

opublikowano: 18 paź 2013 wyświetleń: 12707 komentarzy: 5

#dom #modyfikacja #biurko

Prosty sposób na podwyższenie zbyt niskiego biurka komputerowego B18.

Problem

Kupiłem biurko o nazwie B18. Z wyglądu dosyć surowe: blat ze szkła, nogi z profilu stalowego malowane na szaro - nie przytłacza małego pomieszczenia. Jednak jego wysokość oraz szuflda na klawiaturę powodowała, że nie dało się wsunąć pod nie fotel, nawet po jego obniżeniu - zagracało to dodatkowo pokój.
Długo zastanawiałem się jak ten problem rozwiązać, czy podnieść półkę z klawiaturą do góry, zrobić jakieś podstawki z drewna pod biurko, przedłużyć jakoś nogi biurka... Najlepiej żeby nie było widać tego przedłużenia, aby nie psuć efektu.

Całość wygląda mniej więcej tak. Akurat miałem zdjęcie wykonane jakiś czas temu. W tle widać ścianę, która wciąż czeka na remont ;)

biurko i fotel

Dziś rano wpadłem na pomysł, aby zrobić podstawki pod biurko z odpowiednio wyprofilowanego drewna. Miałem pod ręką akurat listwy sosnowe 40x20, które dokładnie pasowały do stalowych profili, z których wykonane sa nogi biurka.

drewniane podstawki pod biurko przedłużenie nogi biurka

 Drewno oszlifowałem wiertarką wyposażoną w tarczę z listkowym papierem ściernym, tarnikiem i pilnikiem aby miejsce w którym opierać się będzie metalowa noga było dobrze "zaostrzone" :). Następnie wspomagając się klejem typu butapren, drewno i fragment stali owinąłem czarnym sznurkiem, który pasuje do reszty biurka.

czarny sznurek noga biurka oklejona sznurkiem

Test wypadł pomyślnie, fotel chowa się pod biurko a i nóżki wyglądają jak z fabryki ;).

biurko i fotel noga biurka oklejona sznurkiem


Comments (5)

 1. Andrzej Nowak:
  cze 22, 2015 at 12:03

  Świetne biurko, pozdrawiam.

 2. Please specify a name.:
  gru 12, 2016 at 08:15

  haniebna ściana za karolyfelem

 3. Lion:
  sie 18, 2017 at 12:46

  Cześć,
  Super biurko, fotel też fajny. Zastanawiam się nad zakupem, ale mam mały problem tzn. nie wiem czy się zmieści w narożnik koło łóżka :). Wiem że ma 100cm ale pytanie czy na blacie czy również u spodu w nogach. Mam prośbę czy dał byś radę zmierzyć dokładnie ile ma szerokości od końca nóg, a ile na blacie?

 4. Bartek:
  sie 18, 2017 at 06:17

  Jasne, blat 100x60, nogi 99,5x55

 5. Lion:
  wrz 05, 2017 at 07:21

  Wielkie dzięki za odpowiedź.

 1. 1

Allowed tags: <b><i><br>


PODOBAŁO SIĘ?

PODOBAŁO SIĘ?


1 like voting
is closed
thanks
for your vote

PODZIEL SIĘ

PODZIEL SIĘ