Napisz do mnie

Wyślij prywatną wiadomość

DREWNIANY DOMEK OGRODOWY - ZABUDOWA TARASU

opublikowano: 16 lip 2014 wyświetleń: 19151 komentarzy: 2

#domek #ROD #ogród #drewno #altana #taras #żaluzje

Dach nad tarasem jest, ale słońce nadal doskwiera. W tym wpisie wykończenie tarasu i tym samym głównych części składowych domku.

Żaluzje drewniane

Przeglądając w internetach różne ogrodowe konstrukcje drewniane napotkałem na swego rodzaju żaluzje poziome wykonane oczywiście z drewna. Stwierdziłem, że będą one idealnym wykończeniem tarasu. Z jednej strony osłaniają przed słońcem i deszczem, z drugiej są przewiewne.

Na pierwszy ogień poszły deski o grubości 2cm i szerokości około 12cm. Deski leżały przykryte folią na ziemi przez około 2 tygodnie - część z nich popleśniała ;), zatem pierwsza sprawa to przeszlifować warstwę wierzchnią. Inna sprawa, że deska strugana wg tartaku niekoniecznie jest "ładna" w dotyku. Niestety porządnej szlifierki nie miałem więc pozostała wiertarka i tarcza ścierna.

konstrukcja zacienienia na taras

Konstrukcję żaluzji zrobiłem w taki sposób, aby dało się je zdemontować. Powstał zatem element, który pasuje pomiędzy dwa słupy trzymające dach. Każdy panel żaluzji skręcony jest czterema wkrętami do prostopadłych desek - które to następnie będą przykręcone do słupów.

żaluzje drewniane na taras

Kolejne panele nachodzą niewiele na panel poprzedni, tak że z boku nie ma bezpośredniego prześwitu.

żaluzje drewniane na taras żaluzje drewniane na taras

Zgodnie z planem, pozostał jeszcze płotek, który z jednej strony wzmocni konstrukcję, z drugie będzie przyzwoicie wyglądał.

zabudowany taras

W kolejnych dniach "po godzinach" zabudowałem kolejną ścianę i pomalowałem całość lakierobejcą.

pomalowany domek ogrodowy

Z elementów konstrukcyjnych to już wszystko. Pozostały drobiazgi, których realizacja jak znam siebie będzie się ciągła miesiącami :]. Ważne, że można już bez obawy o słońce, deszcz i śnieg udać się na RODOS (Rodzinne Ogrody Działkowe Ogrodzone Siatką) w celu odpoczynku.

Jak trochę tych poprawek się nazbiera, zamieszczę wpis podsumowujący.

 

9 like voting
is closed
thanks
for your vote

CZYTAJ DALEJ POZOSTAŁE CZĘŚCI TEGO ARTYKUŁU


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ


Comments (2)

 1. Michał:
  cze 11, 2015 at 11:54

  Wygląda Super! Dzięki za podzielenie się.

  Przymierzam się do zrobienia podobnego domku. Kiedy można liczyć na podsumowanie prac? Szczególnie interesuje mnie ostateczny czas pracy i koszt. Jeśli można, zebrało by się też kilka pytań technicznych ;-)

  Pozdrawiam
  Michał

 2. Bartek:
  cze 21, 2015 at 04:09

  Jeszcze do końca nie jest wykończony, okazyjnie dorabiam to tu to tam jakąś deskę :), zależy czy akurat nic ważniejszego do roboty nie mam. Domek przetrwał silne wichury, które trzy razy go atakowały, więc można uznać konstrukcję za solidną. Niestety próby obciążenia dachu śniegiem nie wykonałem, ze względu na brak surowca w tym roku. Wątek podsumowujący klepnę jak nazbiera się więcej poprawek (polecam śledzenie mojego kanału na twitterze).

 1. 1

Allowed tags: <b><i><br>