Napisz do mnie

Wyślij prywatną wiadomość

TRELLO PROGRESS - DODATEK DO PRZEGLĄDARKI FIREFOX

opublikowano: 22 kwi 2020 wyświetleń: 2668 komentarzy: 0

#firefox #trello #addon #plugin #software

Sporo używam serwisu Trello, zarówno w domu jak i w pracy. Pomimo jego wielu fajnych funkcji brakuje mi w nim jednej, którą postanowiłem rozwiązać we własnym zakresie.

Dokument zmodyfikowany 19.02.2022: Dodane linki dla przeglądarki Microsoft Edge

Trello

Serwis trello.com służy do organizowania sobie pracy, danych itp za pomocą tablic, na których to tablicach umieszczane są karty. Karty można dowolnie i łatwo przesuwać pomiędzy listami na tych tablicach. Mają one wszystkie potrzebne do prowadzenia prostych projektów funkcje, jak przydzielanie osób, opis, komentarze, etykiety, datę wykonania, możliwość dodawania zdjęć, okładek na kartę oraz listę zadań. I właśnie z tych ostatnich korzystam dość często, dorzucając do karty różne podzadania.

Śledzenie postępu prac

O ile po wejściu na kartę widać pasek postępu w wykonywaniu podzadań, o tyle w widoku całej tablicy widać jedynie mała etykietkę typu 7/10. Wolę jednak prezentację takich danych w bardziej przystępny sposób. Początkowo zrobiłem sobie odpowiedni kod, który dorysowywał mi taki pasek postępu na kartach za pomocą dodatku do Firefoxa Custom Style Script.

W pewnym momencie zaszła potrzeba aby dać tę możliwość łatwego śledzenia postępu na dodatkowych komputerach. Postanowiłem zatem stworzyć osobny dodatek do przeglądarki Firefox. Na szczęście jest to relatywnie bardzo proste, więc już tego samego dnia dodatek był dostępny w serwisie https://addons.mozilla.org.

Trello progress

Link do dodatku dla Firefox: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/trello-progress

Link do dodatku dla Edge: https://microsoftedge.microsoft.com/addons/detail/trello-progress/fakkkmmnbglpjddlbflijbpchbcadcna

Całość prezentuje się tak:

Dodatek jest prosty, co 10 sekund sprawdza postęp prac na kartach i rysuje zielone tło reprezentujące graficznie postęp. Jeśli zainteresuje Cię ten dodatek to życzę smacznego :).

1 like voting
is closed
thanks
for your vote

Comments (0)


Allowed tags: <b><i><br>


PODOBAŁO SIĘ?

PODOBAŁO SIĘ?


1 like voting
is closed
thanks
for your vote

PODZIEL SIĘ

PODZIEL SIĘ